Zmianą na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej cyklu Ślōnskiej Ligi Sztyrech Fusbalplacōw zakończył się trzeci turniej, który odbył się na piaszczystym boisku ORW MOSiR „Bugla” w Katowicach przy ul. Żeliwnej 26d.

Tym razem w turnieju wzięło udział 8 drużyn: Imielin, Grobla Bieruń, KTG Śląsk, Ligota United, All Boys, Hashtag Bang, Ellgoth oraz El Kosta. Wszystkim, którzy przystąpili do turnieju na piasku należą się gratulacje i uznanie za zaangażowanie i podjętą walkę na trudnej, i męczącej nawierzchni.

W Grupie A spotkały się ze sobą drużyny: Grobli Bieruń, Ligoty United, KTG Śląsk oraz All Boys. Natomiast w grupie B zagrały: Imielin, Hashtag Bang, Ellgoth i El Kosta.

Ze względu na zmniejszoną liczbę drużyn został zmieniony system rozgrywek, który gwarantował każdej drużynie rozegranie 5 meczów (3 mecze grupowe, a następnie 2 mecze – zwycięzca oraz zespół z drugiego miejsca w grupie grały o miejsca 1-4, natomiast trzeci i czwarty zespół z grupy o miejsca 5-8). Punktacja końcowa pozostała bez zmian w porównaniu z poprzednimi turniejami.

Grupę A z kompletem zwycięstw wygrał zespół KTG Śląsk, pokonując w swoim ostatnim meczu grupowym po karnych zespół Grobli Bieruń. Drużyna z Bierunia awansował do półfinału z drugiego miejsca. Na zakończenie zmagań w grupie A, w bezpośredniej walce o 3 miejsce, Ligota United po karnych pokonało All Boys.

Grupę B pewnie wygrał Imielin gromiąc rywali w każdym meczu (w sumie strzelając aż 14 bramek). Drugie miejsce zajął późniejszy triumfator – Hashtag Bang wygrywając pozostałe 2 mecze po 3:0. Ellgoth dzięki wygranej 1:0 z El Kostą zajął 3 miejsce w grupie.

W walce o miejsca 5-8 pierwsze mecze wygrał zespół All Boys oraz Ellgoth. Zespoły te spotkały się w meczu o 5 miejsce – po karnych wygrał Ellgoth. El Kosta w meczu o 7 miejsce pokonała zespół Ligota United 3:1.

Półfinały przyniosły niespodziewane rozstrzygnięcia. Zespół Hashtag Bang zrewanżował się za ćwierćfinał na Ligocie i pokonał zespół KTG Śląsk 2:1, awansując pierwszy raz w cyklu do finału. Natomiast dotychczasowy lider, który grupę przeszedł jak burza – zespół Imielin – przegrał z Groblą Bieruń 1:3. Mecz o 3 miejsce również nie ułożył się po myśli Imielina, i zakończył się zwycięstwem KTG Śląsk 3:2. Finał wygrał debiutujący w pierwszej czwórce turnieju zespół Hashtag Bang 2:1. Grobla Bieruń mimo przegranego finału mogła cieszyć się po mecze objęciem prowadzenia w klasyfikacji generalnej cyklu Ślōnskiej Ligi Sztyrech Fusbalplacōw.

Po trzech turniejach z cyklu Ślōnskŏ Liga Sztyrech Fusbalplacōw w czołówce klasyfikacji generalnej prawdziwy ścisk! To gwarantuje zaciętą walkę o zwycięstwo w całym cyklu podczas ostatniego turnieju, który zostanie rozegrany 27 czerwca na Stadionie Miejskim w Imielinie. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

Poniżej komplet wyników oraz klasyfikacja generalna.

GRUPA A:

KTG Śląsk All Boys 3:2
Grobla Bieruń Ligota United 3:0
All Boys Grobla Bieruń 2:2 rzuty karne 0:1
Ligota United KTG Śląsk 1:4
KTG Śląsk Grobla Bieruń 2:2 rzuty karne 2:1
All Boys Ligota United 2:2 rzuty karne 1:2

 

GRUPA B:

El Kosta Imielin 1:4
Hashtag Bang Ellgoth 3:0
Imielin Hashtag Bang 5:1
Ellgoth El Kosta 1:0
El Kosta Hashtag Bang 0:3
Imielin Ellgoth 5:2

 

Mecze o miejsca 5-8:

All Boys El Kosta 3:0
Ligota United Ellgoth 2:3

 

Mecze o miejsca 1-4

KTG Śląsk Hashtag Bang 1:2
Grobla Bieruń Imielin 3:1

 

Mecz o 7 miejsce:

El Kosta Ligota United 3:1

 

Mecz o 5 miejsce:

All Boys Ellgoth 2:2 rzuty karne 1:2

 

Mecz o 3 miejsce:

KTG Śląsk Imielin 3:2

 

Finał:

Hashtag Bang Grobla Bieruń 2:1

 

Nagrody indywidualne:
Najlepszy Strzelec: Maciej Danecki (KTG Śląsk) 6 bramek
Najlepszy Bramkarz: Łukasz Piasecki (Imielin)
Najlepszy Zawodnik: Daniel Wilusz (Hashtag Bang)

 

KLASYFIKACJA GENERALNA ŚLSZF PO 3 TURNIEJACH

1. Grobla Bieruń 60 pkt/udział w 3 turniejach
2. Imielin 58 pkt/3
KTG Śląsk 58 pkt/3
4. Hashtag Bang 52 pkt/3
5. Ligota United 42 pkt/3
All Boys 42 pkt/3
7. Ellgoth 38 pkt/3
8. S.M. Górnik Kokociniec 24 pkt/1
9. SBL Team 18 pkt/2
10. El Kosta 16 pkt/2
11. Farfocel Lędziny 14 pkt/2
12. Dobre Chłopaki 12 pkt/1
13. Kompania Piwowarska 8 pkt/1
14. Kasta Miechowice 4 pkt/1
15. Ekipa W.I.R 2 pkt/1

Zdjęcia oraz obszerniejsza relacja z turnieju dostępna na www.facebook.pl/slszf

Zamieszczone zdjęcia dzięki uprzejmości stowarzyszenia Ellgoth – www.facebook/ellgoth

bugla_2
bugla_4
bugla_3
bugla_5
bugla_6
bugla_7
bugla_8
bugla_9
bugla_11
bugla